Меню
Остання редакція: 12 грудня 2015

В Уманському НУС відбувся семінар-тренінг

В Уманському НУС 29 жовтня відбувся  другий семінар-тренінг  на тему «Ефективна  комунікація викладача-профорієнтатора».

    Тренінг  проводили кандидат психологічних наук, доцент Лариса  Осадча  та практичний психолог, профконсультант університету Галина Мінченко. 


    Ефективним можна назвати те спілкування, що дає нам змогу  досягти своїх цілей (тобто передати інформацію, зрозуміло пояснити, переконати). 


Від наших комунікативних умінь залежать кар’єра, успіх в особистому житті та загалом якість життя, адже  85% часу свого життя  ми спілкуємося. 


   Психологами встановлено, що в процесі взаємодії людей від 93%  комунікацій здійснюється за  рахунок  невербальних засобів вираження і тільки 7% інформації передається  за рахунок  вербалики.

 Пітер Друкер писав: «Найголовніше в спілкуванні – почути те, що не кажуть уголос».

    Невербальна поведінка  (манера, поза, міміка) обумовлена імпульсами нашої підсвідомості, і відсутність можливості підробляти ці імпульси дозволяє нам довіряти цій мові більше, ніж звичайній, вербальній.  Тому вербальні та невербальні сигнали  повинні подаватися  конгруентно.

 Комунікативним умінням можна навчитися!  


  Саме тому провідним напрямом семінару-тренінгу було ознайомлення викладачів із теоретичною інформацією процесу і засобами спілкування; отримання інформації про фактори , які впливають  на ефективну взаємодію під час комунікації  з аудиторією. 


  За допомогою психологічних вправ, модельованих ситуацій,  роботи в парах та малих групах учасники тренінгу удосконалювали здатність розуміти і аналізувати невербальні сигнали, відпрацьовували різні прийоми невербальної поведінки , що сприяють формуванню  позитивного першого враження, вмінню передбачати поведінку людини  і формувати відповідну реакцію, привертати увагу слухача, виявляти приховані наміри, правильно інтерпретувати інформацію і бути просто успішним. Розгляд та аналіз проблемних ситуацій дозволив учасникам зустрічі усвідомити основні алгоритми  та засоби конструктивного  спілкування.

  Зустріч пройшла в атмосфері психологічного та емоційного комфорту.

                                                    Галина Мінченко, практичний  психолог

Відео

1. Xandria

Добавляєм блок

До любої сторінки можемо додати будь який текстовий блок з посиланням чим без. таких текстових блоків буде максимум 4. Їх мона сортувати як хочеш. але будуть виводитись лише перші 4